Trasa rowerowa Triesting-Gölsental-Radweg

Na trasie rowerowej Triesting-Gölsental na rowerzystów czekają rozległe, urozmaicone krajobrazy i idylliczne tereny.

Trasa rowerowa Triesting-Gölsental-Radweg wiedzie z Schönau do Traisen i stanowi połączenie pomiędzy trasami Thermen-Radweg oraz Traisental-Radweg. Przy szumie rzek, od których pochodzi nazwa trasy, mijamy miejscowości Berndorf, Hainfeld i St. Veit an der Gölsen oraz przepiękne krajobrazy Dolnej Austrii.

Różnorodność krajobrazów

Popularna rodzinna trasa rowerowa Triesting-Gölsental-Radweg o długości 60 km zaczyna się łagodnie w Schönau na południowych obrzeżach Lasu Wiedeńskiego. Mijając po drodze malownicze miejscowości i lokale, przy których można sobie zrobić przerwę, delektujemy się ciszą oraz towarzystwem lasów, łąk i pól. Nieco dalej w górę rzeki na odcinku pomiędzy Weissenbach an der Triesting a St. Veit an der Gölsen lekko pofalowany krajobraz zaczyna się upodabniać do alpejskiego, po czym w Traisen trasa Triesting-Gölsental-Radweg łączy się ze zróżnicowaną trasą Traisental-Radweg. Jako miejsce spirytualnego natchnienia polecamy: fragment starej trasy pielgrzymkowej „Via Sacra” z Wiednia do Mariazell biegnący najpierw wzdłuż rzeki Triesting a następnie przy rzece Gölsen.

Historie o rycerzach i pikniki przy rzece

Podczas przyjemnej podróży napotkamy wiele historycznych pereł regionu. Na przykład najwyżej położone ruiny zamku w Dolnej Austrii – Araburg w Kaumbergu z jego bogatą historią czy odrestaurowany kościół pątniczy Klein-Mariazell. Są to miejsca warte poświęcenia im uwagi i poznania. Idylliczne miejsca położone wzdłuż trasy rowerowej na brzegach rzek Triesting i Gölsen oferują możliwość odświeżenia. Docenią je również rowerzyści górscy, na których w pobliżu miejscowości Altenmarkt czekają wymagające górskie trasy.