Trasa rowerowa w dolinie rzeki Ybbs

Poznaj z siodełka roweru różnorodność regionu Mostviertel, od Ybbs an der Donau aż po Lunz am See.

Piękna droga rowerowa w dolinie rzeki Ybbs, przebiegająca nad samą wodą, sprawi dużo radości rodzinom i miłośnikom turystyki rowerowej. Cóż może być bardziej odprężającego, niż spokojna jazda wzdłuż szemrzącej wody. Kto odpocznie na żwirowym brzegu, zanurzywszy stopy w łagodny nurt rzeki, ten zapomni całkowicie o codziennym stresie.

Z rzeką za przewodnika

Główną częścią trasy prowadzącej wzdłuż byłej linii kolejowej jest nowy 55-kilometrowy odcinek między miasteczkiem Waidhofen an der Ybbs a jeziorem Lunzer See. Odprężeni zdążamy do celu, kierując się turkusowym nurtem rzeki Ybbs. Drogę urozmaicają liczne atrakcje, np. wąwóz Ofenloch, do którego można się dostać wyłącznie rowerem, malowniczy most łukowy i tunel z czasów, kiedy wzdłuż rzeki Ybbs turkotały pociągi. Kto po drodze nie ugasił pragnienia w źródełku z moszczem, może to zrobić na ławeczce nad brzegiem jeziora Lunzer See. 

Wypoczynek na dwóch kółkach

Zawsze z górki, a do tego wiele okazji do kąpieli i popluskania się w wodzie. Główna część trasy to raj dla rodzin. W specjalnie urządzonych miejscach odpoczynku można poleniuchować na pikniku, racząc się sokiem jabłkowym i słodkim moszczem, podczas gdy dzieci baraszkują nad wodą. Nie zapomnij zapakować kostiumów kąpielowych! Szczególnie kuszące jest jezioro górskie Lunzersee z wypożyczalnią łodzi i wspaniale orzeźwiającą wodą. Na obszarze chronionego krajobrazu Buchenberg z parkiem linowym duzi i mali wędrowcy mogą z bliska przyjrzeć się sowom i innym dzikim zwierzętom. Do przeżycia tej wspaniałej przygody nie potrzebujemy samochodu – na trasę w dolinie rzeki Ybbs można wygodnie dostać się autobusem, przewożącym również rowery (Radtramper-Bus).