Trasa Triestingau-Radweg

Za łatwe odcinki i przysmaki serwowane w winiarniach pokochają tę trasę całe rodziny.

Trasa biegnie po płaskim terenie od granic Wiednia, a dokładnie z Rannersdorf, do Schönau an der Triesting. Miłośnicy turystyki rowerowej mijają romantyczne miejscowości Himberg, Oberwaltersdorf, Teesdorf i Günselsdorf, gdzie w licznych lokalach mogą sobie jeszcze bardziej uprzyjemnić podróż.

Dziewicza i romantyczna alternatywa w regionie Thermenregion

Podobnie jak szlak rowerowy Thermenradweg trasa rowerowa Triestingau-Radweg również wiedzie przez region Thermenregion. Zaczyna się w położonym na południe od Wiednia Lanzendorfie i zachwyca turystów widokowymi walorami na 30-kilometrowym odcinku do miejscowości Schönau an der Triesting. Prowadząc w całości po płaskim terenie i asfaltowych drogach sporadycznie użytkowanych przez traktory, umożliwia rowerzystom delektowanie się imponującymi krajobrazami. Zatem nic dziwnego, że trasa Triestingau-Radweg cieszy się dużą popularnością wśród rodzin. W poszukiwaniu atrakcji sportowych, zabawy i emocji należy się natomiast udać do parku linowego Kletterpark Tattendorf, gdzie na dużych i małych amatorów wspinania czeka ponad 50 stanowisk do wspinaczki.

Relaks i rozkosze kulinarne

Oprócz imponujących krajobrazów trasa Triestingau-Radweg oferuje również możliwość zwiedzenia starych przędzalni, tkalni i fabryk filcu. Podróżując płaskimi drogami przy rzece, można się zrelaksować i uciec od szarej codzienności. W regionie Thermenregion przyjemności czekają także w licznych winiarniach, gdzie wytrwali rowerzyści kuszeni są różnymi przysmakami. Polecamy: zrobienie sobie orzeźwiającej przerwy w jednym z idyllicznych miejsc nad rzeką Triesting.