Wandern mit Kind und Kegel, © Andreas Jakwerth

Wędrówki z dziećmi

Czego się Jaś-Wędrowniczek nie nauczy… Gwarantujemy, że szlaki z Lilli Marilli lub wesołym konikiem Jochi zachęcą dzieciaki do wędrowania.

Przygoda z Jochi na farmach w Annaberg, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Przygoda w Annaberg – wędrówka po zagrodach z konikiem Jochi

Wędrując całą rodziną wraz z maskotką – wesołym konikiem Jochi – odwiedzimy jedenaście zagród, gdzie poznamy szczegóły wiejskiego życia. Dowiemy się, na czym polega praca rolnika i napatrzymy się na różne zwierzęta, które można też nakarmić i pogłaskać. Do wyboru stoją dwie trasy o 8,5 km i 4,5 km długości. Wędrówkę można rozpocząć w osadzie Joachimsberg lub w ośrodku parku krajobrazowego Ötscher-Basis we wsi Wienerbruck, do której łatwo dojechać linią kolejową Mariazellerbahn. Wędrówkę po zagrodach z konikiem Jochi docenią również goście hotelu JUFA Annaberg Bergerlebnis-Resort, oddalonego o ok. 7 kilometrów od tego szlaku.

Czytaj dalej
Spacer po szlaku Mönichkirchen, © Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee GmbH

Spacer po Schaukelweg w Mönichkirchen

Trasę spaceru urozmaica 13 przystanków z najróżniejszymi huśtawkami, bujakami i innymi urządzeniami do relaksu i zabawy. Największą atrakcją jest jednak platforma widokowa Almschaukel na wysokości 1.350 metrów nad poziomem morza, z której można nasycić oczy pięknymi widokami.

Czytaj dalej
Wędrówka przez wąwóz Ysperklamm, © Waldviertel Tourismus/www.ishootpeople.at

Krystaliczna świeżość wąwozu Ysperklamm

Podczas wędrówki wzdłuż wąwozu rzeki Ysper na długości czterech kilometrów można napawać się romantyczną scenerią dzikiej przyrody, przemierzając kamienne i drewniane kładki i wsłuchując się w szum wody. Nieco trudniejsze fragmenty trasy docenią przede wszystkim starsze dzieci.

Czytaj dalej
Tajemnice parku ochrony krajobrazu na terenie zalewowym Dunaju, © Rita Newman

Tajemnice parku ochrony krajobrazu na terenie zalewowym Dunaju

Podczas wycieczki z przewodnikiem przez Lobau – terenzalewowym Dunaju – można natknąć się nawet na bobry. Wędrując przez podmokły las zobaczymy na własne oczy niejedną ciekawostkę – szczególnie na ścieżce dydaktycznej Obere Lobau. Wycieczki prowadzone są w języku niemieckim, angielskim lub słowackim.

Czytaj dalej
Pluszowy miś podziwia zamek Rappottenstein, © Martin Lugmayr/www.art.waldsoft.at

Na szlaku pluszowego misia – Teddybären-Trail

Wycieczka w sam raz na dziecięce możliwości – na szlaku pluszowego misia napotkamy różne osobliwości: kamienie z misowatymi zagłębieniami, czy wiedźmę-zielarkę. Ciekawym uzupełnieniem tej okrężnej trasy jest wizyta w ośrodku ochrony niedźwiedzi w BÄRENWALD Arbesbach.

Czytaj dalej
Wspinacze na ścianie Peilsteinu, © Raimo Rumpler

Drogą wspinaczy w Peilstein

Tematem przewodnim wędrówki pieszej w okolicach góry Peilstein jest wspinaczka – na trasie możemy się napatrzeć na alpinistów wspinających się na pionowe ściany skalne. Tę łatwą trasę przystosowano do możliwości rodzin z dziećmi. A że na świeżym powietrzu dobrze jest zjeść coś pysznego, wędrówka rozpoczyna się i kończy w rustykalnym lokalu, serwującym moszcz.

Czytaj dalej
Szlak Ameisenpfad w St. Corona, © Gerhard Buchacher

Po mrówczych ścieżkach

Na 2,5-kilometrowej trasie tematycznej podążamy śladami królowej lasu. Piętnaście punktów edukacyjnych z tablicami w języku niemieckim zaznajomi wszystkich członków rodziny z życiem tych małych lecz silnych leśnych owadów.

Czytaj dalej
Hagenbachklamm, © Naturparke Niederösterreich/Robert Herbst

Wodne igraszki w wąwozie strumienia Hagenbach

Wąwóz strumienia Hagenbach w pobliżu miejscowości St. Andrä-Wördern jest szczególnie latem znakomitym celem rodzinnej wycieczki. Wśród skał prowadzi odpoczynkowa, cienista trasa, a płytkie, łatwo dostępne rozlewiska aż zapraszają, żeby się pochlapać.

Czytaj dalej