Wielka szóstka – najpiękniejsze długodystansowe szlaki Dolnej Austrii

Przewietrzyć głowę, cieszyć się przyrodą, uciec od codzienności – dalekie wędrówki to nie tylko jedna z najzdrowszych dyscyplin sportu, lecz również sposób na poznanie siebie.

Czy wszystko poniżej dwóch dni marszu uważasz za spacerek? Jeżeli tak – jest to kraina dla Ciebie! Poniżej przedstawiamy nasze ulubione długodystansowe szlaki w Dolnej Austrii – zachwycające, bogate w widoki, nie znające granic. Życzymy dobrej lektury i zadowolenia z trasy!

Waldviertel bez granic – trasa wzdłuż rzeki Lainsitz

W wiecznie zielonym regionie Waldviertel na miłośników dalekich wędrówek czeka aż 230 km szlaków. Trasa prowadzi wzdłuż granicy – od źródeł rzeki Lainsitz w Karlstift do wsi Chlum w Czechach. Po drodze napotkasz tak fascynujące krajobrazy jak park krajobrazowy Blockheide koło Gmünd, skosztujesz regionalnych przysmaków – klusek z makiem i knedli  – oraz poznasz (a nawet wypróbujesz) stare techniki rzemieślnicze. Rada: znajdź czas na zwiedzanie browaru.

Dalekie szlaki, dalekie widoki – droga wzdłuż grani Alp Wiedeńskich

Aż 19 urozmaiconych etapów na 290 km trasy i niezliczone oszałamiające punkty widokowe. Szlak wzdłuż grani Alp Wiedeńskich prowadzi przez góry i doliny Dolnej Austrii. Wspinamy się z kotliny Wiener Neustadt poprzez soczyste hale pasma Wechselgebirge i znane uzdrowisko Semmering aż na szczyty Rax i Schneeberg, aby następnie przez park krajobrazowy Hohe Wand zejść w doliny. Od półdniowej wycieczki aż po wielkie wakacje – tutaj każdy znajdzie trasę dla siebie.

Hochkar – Dürrenstein – Ötscher – alpejska wędrówka w regionie Mostviertel

Ten bardzo wymagający, lecz niezwykle atrakcyjny krajobrazowo szlak alpejski długości 42 km wiedzie przez trzy charakterystyczne szczyty regionu Mostviertel – Hochkar, Dürrenstein i Ötscher. Na tym szlaku niezbędne są dobre buty, marszowa zaprawa i wystarczający zapas wody. Nagroda czeka już powyżej linii lasu – niesamowite widoki na pasma górskie, soczyste alpejskie łąki i gościnne, nastrojowe schroniska.

Wędrówka przez Nibelungengau

Kraina Nibelungengau ma dużo do zaoferowania – to fascynujący cel dla odkrywców, rodzin i wszystkich pragnących wytchnienia. Na tym długodystansowym szlaku ponad 100 kilometrów dobrze przygotowanych i oznakowanych dróg wiedzie trasą, na której znajdziemy zarówno łatwe jak i wymagające odcinki. Przed Tobą soczysta zieleń, łagodne wzgórza i malowniczy Dunaj – nasyć nimi oczy i duszę!

Dunaj, wino i morele – szlakiem światowego dziedzictwa po dolinie Wachau

Najpiękniejsze drogi wędrowne doliny Wachau za jednym zamachem! 180- kilometrowa wędrówka szlakiem światowego dziedzictwa UNESCO prowadzi historycznymi trasami, pozwalając delektować się najpiękniejszymi zabytkami jak również rozkoszami podniebienia. Malownicze winiarskie wioski i renesansowe miasteczka, kwitnące sady i nasłonecznione winnice  – taka wędrówka aż się prosi o powtórzenie!

NOWOŚĆ: długodystansowa trasa z doliny Kremstal do Dunaju

Nowa długodystansowa trasa doliną Kremstal do Dunaju odchodzi bezpośrednio od szlaku światowego dziedzictwa UNESCO rozpoczynając się w mieście Krems an der Donau. Ta około 100-kilometrowa trasa łączy na swoich piętnastu etapach ruch z kulturą i rozkoszami podniebienia. W znanym z dobrych win mieście Krems i innych malowniczych miejscowościach po obu stronach Dunaju znajdziesz mnóstwo instytucji kulturalnych i możliwości gastronomicznych, a bajeczny krajobraz wokół można podziwiać bez końca.