Wanderer am Wiener Alpenbogen, © Wiener Alpen/Florian Lierzer

Droga w paśmie Alp Wiedeńskich

Od schroniska do schroniska na południe od Wiednia

Odpręż się, zatankuj energię i nastaw się na same przyjemności. Miłośnicy wędrówek docenią szlaki w paśmie Alp Wiedeńskich oraz certyfikowane hotele i wioski turystyczne, łączące romantykę wędrówki z wysokim komfortem.

Wystarczy oddalić się od Wiednia o godzinę jazdy i już można pozostawić za sobą codzienność. Na drodze prowadzącej wśród przyrody w paśmie Alp Wiedeńskich uwolnisz głowę od uporczywych myśli, zyskując energię na delektowanie się pięknymi widokami. Dziewiętnaście etapów tego wyróżniającego się szlaku wzdłuż grani Alp Wiedeńskich stwarza najlepsze warunki ku temu.

Certyfikowane hotele i wioski turystyczne

Wioski turystyczne w Kirchberg am Wechsel i Puchberg am Schneeberg są wygodnymi punktami wypadowymi na trasę wzdłuż pasma Alp Wiedeńskich, gdzie czeka cię relaksująca wędrówka od schroniska do schroniska. Sprawdzoną jakość usług oferują też certyfikowane hotele dla wędrowców, których gospodarze, będący często przewodnikami, służą radą i wypożyczalnią sprzętu turystycznego, zapewniając udany urlop. Szczególną atrakcją jest ponadto kolej zębata na górę Schneeberg, która już od ponad stu lat umożliwia każdemu obejrzenie malowniczych dolin z najwyższego szczytu Dolnej Austrii.

Raj dla oczu

Pierwsze kroki masz szybko za sobą i niebawem zapragniesz więcej – wejść jeszcze na kolejny pagórek, wpaść do następnego schroniska, czy też sprawdzić, dokąd prowadzi obiecująca boczna droga… Ciekawość popłaca, gdyż w raju dla oczu wędrowcy szukający dalekich widoków z pewnością wyjdą na swoje.