Gemeindealpe

Gemeindealpe to miejsce dla osób żądnych wrażeń. Tutaj na turystów czekają zarówno niezapomniane szlaki, jak i ekscytujące zjazdy.

Atutami Gemeindealpe są piękne krajobrazy i szalone zjazdy na górskich trójkołowcach i hulajnogach, dzięki którym w malowniczym Mitterbach nad krystalicznie czystym jeziorem Erlaufsee wiele się dzieje.

Krystalicznie czyste
W sercu parku krajobrazowego Ötscher-Tormäuer znajduje się Gemeindealpe (1626 m). Popularnym punktem wyjścia jest Mitterbach am Erlaufsee, położona nad czystym jeziorem zachęcającym do kąpieli, wędkowania czy wypoczynku na meblach Enzo. Piękniejsze widoki rozpościerają się tylko ze szczytu.

Dla odważnych i muzykalnych
Na Gemeindealpe warto wejść i z niej zjechać. Do schroniska Terzerhaus z tarasem i panoramą od Gesäuse aż po Schneeberg prowadzą szlaki oraz kolejka. Na dół można zjechać leśnymi drogami na szybkich górskich trójkołowcach i hulajnogach, a następnie odświeżyć się w jeziorze Erlaufsee. Polecamy: coroczne koncerty Wanderbare Gipfelklaenge na wolnym powietrzu.

Zima dla poszukiwaczy przygód
Gemeindealpe z największym snowparkiem i najbardziej stromą trasą w Dolnej Austrii (nachylenie 70%) to obowiązkowy punkt programu dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Po ostrym zjeździe na linie alpiniści zaglądają do Wirtshaus zum Bäreneck ze smacznymi regionalnymi potrawami.

Tipy redakcie pre oblasť Gemeindealpe