Schneeberg, © Wiener Alpen / Franz Zwickl

Turysta spotyka szczyt: góry w Dolnej Austrii

Dla alpinistów, turystów, wędrowców i tych, którzy chcieliby nimi zostać.

Oryginalne chaty, cudowne krajobrazy i wyjątkowe widoki. Przyjaznych wędrowcom gór w Dolnej Austrii nie można przegapić.

Góra na miarę
Łatwe odcinki dla rodzin, długie i wymagające trasy dla profesjonalistów – w górach w Dolnej Austrii każdy znajdzie dla siebie odpowiedni szlak. Wędrówki w rejonach Mostviertel i granią Wiener Alpenbogen w towarzystwie pachnących ziół, gęstych lasów iglastych i porośniętych hal są szczególnie przyjemne.

W domu na ponad 1000 metrach
Liczne schroniska górskie łączące tradycję z nowoczesnością kuszą doskonałą kuchnią i fascynującymi widokami oraz zapraszają na odwiedziny i nocleg. Aby się jednak dowiedzieć, jak pięknie jest na górze, trzeba się tam samemu udać. Dlatego zebraliśmy dla Państwa najlepsze oferty na spędzenie lata w górach.

Góry w Dolnej Austrii

Ötscher, © weinfranz.at

Ötscher

„Austriacki Wielki Kanion” zaskakuje turystów niesamowitymi widokami, wymagającymi podjazdami i formacjami kroplowymi, takimi jak Madonna.

Czytaj dalej
Schneeberg, © Lois Lammerhuber

Schneeberg

Ten najwyższy szczyt w Dolnej Austrii zachwyca zarówno rodziny, jak i wytrawnych globtroterów. I nic dziwnego, oferuje bowiem trasy o każdym stopniu…

Czytaj dalej
Gemeindealpe, © Niederösterreich-Werbung/Robert Herbst

Gemeindealpe

Gemeindealpe to miejsce dla osób żądnych wrażeń. Tutaj na turystów czekają zarówno niezapomniane szlaki, jak i ekscytujące zjazdy.

Czytaj dalej
Widok na dom Ottohaus, Rax, © Robert Herbst

Rax

Smacznie, pięknie i wyjątkowo: gdy częścią wycieczki mają być kulinarne atrakcje, wędrówka po schroniskach masywu Rax będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czytaj dalej
Szczyt Dürrenstein, © Rene Jagersberger

Dürrenstein

Piękne. Właśnie takie są okolice Lunz am See, szczyt Dürrenstein, rezerwat oraz wyjątkowy lej krasowy Doline Grünloch. Kto szuka widoków, znajdzie…

Czytaj dalej
Semmering, © Franz Zwickl

Semmering

Semmering nazywany jest nie bez powodu Czarodziejską Górą. Swoimi wspaniałymi trasami zachwyca bowiem wszystkich – od wędrowców po rowerzystów…

Czytaj dalej
Hochkar, © weinfranz.at

Hochkar

Miejsce, gdzie wędrowcy i fani sportów zimowych skaczą z zachwytu, a na ziemi oraz pod ziemią wiją się urozmaicone trasy. Coś dla poszukiwaczy…

Czytaj dalej
Wechsel, © Franz Zwickl

Wechsel

Masyw Wechsel pozwala oderwać się od codzienności. Można tu wędrować, wspinać się, poszukiwać przygód i odkrywać sekrety natury.

Czytaj dalej