Hochkar

Miejsce, gdzie wędrowcy i fani sportów zimowych skaczą z zachwytu, a na ziemi oraz pod ziemią wiją się urozmaicone trasy. Coś dla poszukiwaczy przygód.

Poznaj Hochkar od każdej strony: fantastyczne widoki z góry, na dole relaks w kąpieli solankowej po ekscytujących wyprawach trekkingowych i raftingowych, a wewnątrz góry wyjątkowe jaskinie naciekowe dla odważnych odkrywców.

W głębinach i na wysokościach
Hochkar (1808 m) to najwyższy szczyt łańcucha Göstlinger Alpen i ulubiony cel wycieczek turystów i fanów sportów zimowych. Tutaj możemy odpocząć na meblach plenerowych Enzo w Göstling lub ośrodku JUFA Hochkar Sport Resort, a z każdego miejsca platformy Skywalk podziwiać okolicę.

Niezapomniane wrażenia
Na poszukiwaczy przygód czekają atrakcje sportowe i przyrodnicze, takie jak rafting czy trekking jaskiniowy. Spokoju można zaznać w kąpieli solankowej Ybbstaler Solebad, a ciekawych rzeczy dowiedzieć się podczas wędrówki śladami drewna Erlebniswelt Mendlingtal. Zimą buty trekkingowe zamieniamy na deskę lub narty, aby skorzystać z oferty najwyżej położonego centrum sportów zimowych w Austrii Wschodniej.

Naziemne i podziemne szlaki
Dolina Mendlingtal zadziwia zwiedzających. Urozmaicone trasy prowadzą przez porośnięte hale, kręte jaskinie i fantastyczne formacje naciekowe, których skalne struktury stanowią prawdziwe wyzwanie. Polecamy: torfowisko wysokie Leckermoos.