W „raju widoków i rozkoszy”: kulinarna wycieczka górska po Alpach Wiedeńskich

Wiosna, kiedy rozkwita „raj widoków”, to najpiękniejszy czas, żeby lepiej poznać region tysiąca wzgórz wokół Bad Schönau i Krumbach pieszo lub rowerem górskim.

Nocować nad chmurami lub bezpośrednio przy szklaku rowerowym, delektować się domowym jedzeniem i w międzyczasie poznawać regionalne smaki: Zdradzimy Ci, gdzie zaprowadzi Cię trasa naszej kulinarnej wycieczki górskiej.

Raj na pieszo
Nocleg w samym sercu natury z możliwością podziwiania otaczającego nas świata. Marzenie, które można spełnić w romantycznych apartamentach Wiener Alpen Bett w pensjonacie Gasthaus Triad prowadzonym przez rodzinę Machreichów w Bad Schönau. Tutaj czekają na Ciebie dwa podwójne łóżka oraz drewniane wnętrza i ogromne okna, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na krainę Bucklige Welt. To jeszcze nie wszystko. Podniebienia gości są rozpieszczane znakomitą kuchnią lokalną Haubenküche.

W poszukiwaniu przyjemności
Kto chce, aby pobyt w Alpach Wiedeńskich jeszcze bardziej zapadł w pamięć, może wybrać się na wycieczkę segwayem czy rowerem elektrycznym albo spokojniej spędzić czas na polu golfowym, które znajduje się niedaleko pensjonatu. Osobom bardziej aktywnym polecamy popularne trasy rowerowe oraz wizytę u pana Ottera w Krumbacherhof. To nie tylko znakomity kucharz, który warzy własne piwo, ale też świetny znawca szlaków, który – oczywiście przy kuflu piwa – chętnie opowie o najciekawszych atrakcjach.

A propos atrakcji, są jeszcze trzy szczególne rzeczy, których warto spróbować: Po pierwsze wyśmienita przekąska do wina z piekarni Denise Pölzlbauer, najmłodszej mistrzyni piekarnictwa w Austrii, po drugie lody Blochberger Eisgreißlerei, które – tak, wiemy to z własnego doświadczenia – niewiarygodnie uzależniają od domowych lodów, oraz po trzecie targ Bauernmarkt Bad Schönau.

Rekomendacje i wskazówki:

Mapa