Schneeberg

Ten najwyższy szczyt w Dolnej Austrii zachwyca zarówno rodziny, jak i wytrawnych globtroterów. I nic dziwnego, oferuje bowiem trasy o każdym stopniu trudności.

Schneeberg fascynuje przepięknym krajobrazem i urozmaiconymi trasami, które umożliwiają organizowanie wycieczek pod każdy gust. Na górę najwygodniej dostać się kolejką Schneebergbahn prowadzącą do najwyżej położonej stacji kolejowej w Austrii.

Audiencja u króla
Król Alp ma 2076 m i pozwala cieszyć się widokami w drodze do najwyżej położonej stacji kolejowej w Austrii na 1797 m kolejką Schneebergbahn w wagonach Salamander lub za lokomotywą parową w nostalgicznej atmosferze. Na górze czekają rajskie krajobrazy, zachęcające do wędrówek.

Sport dla szarych komórek
Galeria-atelier VOKA to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą usprawnić nie tylko krążenia, ale umysł. Twórca spontanicznego realizmu prezentuje tu oryginalne prace wykonane farbami akrylowymi, akwarelowymi oraz piórkiem. Interesująca jest najwyżej położona galeria w Austrii TOP ART 1800, znajdująca się obok stacji kolejki zębatej Salamander, gdzie można odpocząć na meblach plenerowych Enzo.

Góra dla wszystkich
Schneeberg oferuje szlaki o różnych stopniach trudności. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wytrawni turyści, jak i rodziny na niedzielnej wycieczce. Polecamy: szlak Zahnradbahnwanderweg o średnim stopniu trudności oraz wędrówkę po płaskowyżu Hochschneeberg.