Zima na górze Annaberg, © Niederösterreich-Werbung/Michael Liebert

Wędrówki na rakietach śnieżnych

Wycieczka na rakietach śnieżnych przez głęboko ośnieżone lasy i zimowe słońce na wzgórzach Dolnej Austrii

Cichy trening wytrzymałościowy: chodzenie na rakietach śnieżnych, odkryte dwa tysiące lat temu, od tego czasu przeżywa swój renesans - jako modny sport dla młodych i starszych. Dziś miłośnicy zimy na wszystkich poziomach sprawności chętnie oddają się temu sportowi kondycyjnemu na śniegu, który przynosi ukojenie w towarzystwie przyjemnego chrupania pod stopami.

Wędrówka na rakietach śnieżnych przez zaśnieżony świat gór. Aby przewietrzyć swoje myśli pośród błyszczących wzgórz. Pod lodowatym niebem krew zaczyna płynąć: miłośnicy sportu i przyrody w każdym wieku i o różnych umiejętnościach odkrywają na nowo tysiącletnią dyscyplinę - rakiety śnieżne - dla siebie lub na wędrówkach z przewodnikiem. Same "buty" można wypożyczyć w wielu firmach.

Spływy na rakietach śnieżnych w Alpach Wiedeńskich

Płaskowyż Rax w Alpach Wiedeńskich w Dolnej Austrii można zwiedzać na rakietach śnieżnych. Podczas wędrówek prowadzonych przez profesjonalnego przewodnika górskiego, początkujący w każdym wieku szybko odkryją, jak relaksujący i oszczędzający energię jest ten przyjemny i wytrzymałościowy trening. Wędrówka po płaskowyżu o długości prawie 11 km prowadzi od górnej stacji kolejki linowej obok drogowskazu Praterstern do schroniska Ottohaus na wysokości 1.644 m i dalej do kolejnego schroniska górskiego Neuen Seehütte. Po drodze czekają na Ciebie spektakularne widoki na Schneeberg. Wypożyczalnia rakiet śnieżnych z nowoczesnymi modelami znajduje się w gospodzie Berggasthof obok stacji kolejki linowej. Ci, którzy chcą przeżyć coś więcej, mogą wypożyczyć w górskiej karczmie w pełni sprężynujące skiboby. Wycieczki ruckXbob oferują co najmniej tyle samo nerwowych przeżyć: po wędrówce na rakietach śnieżnych przez idylliczny zimowy krajobraz, zjeżdża się na ruckXbob - połączeniu plecaka i bobsleja w jednym.

a, © Wiener Alpen/Claudia Ziegler

Wycieczka na rakietach śnieżnych przez pokryty śniegiem Mostviertel

W miejscowości St. Aegyd am Neuwalde w Mostviertel ekspertka od outdooru Christa Strametz z akademii nordicsports poprowadzi Cię przez idylliczny teren pomiędzy szczytami Gippel i Göller - czasem nawet przy świetle księżyca. Istnieje możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych. Oznaczona trasa wędrówki na rakietach śnieżnych Kesselgraben w Lackenhof am Ötscher prowadzi z centrum miejscowości przez Kesselgraben do schroniska Mandlbodenhütte na odcinku 3,6 km. Po krótkim odświeżeniu kontynuujemy przez Waldkapelle do punktu wyjścia Teichwiese. Trasa Eibenkogelstrecke rozpoczyna się w Teichwiese i biegnie około 1,5 km w górę przez Belling do górnej stacji kolejki linowej. Tutaj schronisko Eibenhütte zaprasza na odpoczynek. Na wzgórzu Hochkogelberg koło Randegg trasa prowadzi na Höhenrücken do Sonnleith. Szlaki wokół skoczni są odpowiednie dla rodzin i miłośników sportów zimowych. Wypożyczalnia rakiet śnieżnych dostępna jest w karczmie Panoramastüberl.

Natura i relaks w najczystszej postaci w Waldviertel

Poznawanie przyrody podczas wędrówek na rakietach śnieżnych w Waldviertel i rozkoszowanie się spokojem przynosi całkowity relaks. Kompletna cisza, z jedynie kojącym chrzęstem śniegu towarzyszącym Ci przez zaśnieżony zimowy krajobraz. Wycieczki piesze dostosowane do osobistej wiedzy i kondycji oferują firmy Bärnkopf i Langschlag - odpowiednie także dla dzieci!

Zarezerwuj swój bilet online!

W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja biletów na wyciągi w Dolnej Austrii online. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie miejsce na wyciągu pod górę i nie przekroczyć określonej pojemności. Dzięki temu podróż będzie przebiegać bez zakłóceń i bezpiecznie, a także unikniemy niepotrzebnego przyjazdu do już całkowicie zarezerwowanego i zamkniętego ośrodka sportów zimowych.

Operator podnośnika  

Kolejka górska Rax-Seilbahn

Kupić

Kolejka górska Ötscher

Kupić