Spójrz z Rax w Alpy Wiedeńskie, © Niederösterreich Werbung/Florian Lierzer

Zimowe wędrówki w Dolnej Austrii

Wędrowanie zimą cieszy się coraz większą popularnością. I nic dziwnego, w końcu trasy w Dolnej Austrii zachęcają do wycieczek przez cały rok.

Turyści cenią urozmaicony krajobraz Dolnej Austrii. Podejścia nie są zbyt strome, a dzięki pięknym widokom droga w ogóle się nie dłuży. W tym miejscu prezentujemy najciekawsze trasy, które doskonale nadają się również na wędrówki zimą.

Zbyt piękne, by nie cieszyć się nimi także zimą
Trasy zimowych wędrówek wiodą przez najpiękniejsze tereny w Dolnej Austrii i prowadzą do takich miejsc, jak park krajobrazowy Naturpark Hohe Wand, Łęgi Naddunajskie na terenie parku narodowego Nationalpark Donau-Auen czy niezapomniane trasy widokowe w masywie Rax. Nie ma to jak podziwiać zimowe krajobrazy, a następnie zagrzać się przy gorącej herbacie. Rodziny, sportowcy czy amatorzy pieszych wędrówek: w Dolnej Austrii każdy znajdzie dla siebie odpowiednią trasę, na której pozna zimę od jej najpiękniejszej strony.

Zimowe wędrówki nad chmurami
Spośród wszystkich tras wybraliśmy jedną, która naszym zdaniem minimalnie wysuwa się na prowadzenie: Zauberblick-Runde. Trasa wiedzie masywem Semmering i prowadzi do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO kolei Semmeringeisenbahn, mijając po drodze najpiękniejsze punkty widokowe w tym raju dla oczu. Po osiągnięciu wysokości przełęczy podczas trzygodzinnej wędrówki można się delektować wspaniałymi widokami, atmosferą przełomu wieków oraz tortem Panhans serwowanym według tradycyjnego przepisu w majestatycznym hotelu Hotel Panhans, podziwiać panoramy z punktów widokowych 20-Schilling-Blick i Doppelreiteraussichtswarte, a także zwiedzić historyczny dworzec kolejowy. A kto na zakończenie wędrówki zapragnie poczuć klimat prawdziwego schroniska, powinien zajrzeć do gospody Seewirtshaus u stóp góry Hirschenkogel.