Wokół Ötscher

Atrakcje w masywie góry Ötscher, zwanej „Ojcowską Górą” regionu Mostviertel.

Wybraliśmy się do regionu Mostviertel, zdobywając szczyty Ötscher i Gemeindealpe. Z wyprawy przywieźliśmy ze sobą szereg wskazówek, które mogą okazać się pomocne, zabawne, odkrywcze, a przede wszystkim praktyczne, niezależnie od tego, z której miejscowości rozpoczniesz swoją wędrówkę – do wyboru stoi Wienerbruck lub Mitterbach.

Z przyrodniczego centrum do elektrowni pokazowej

Trasa alpejskiej wędrówki zaczyna się przy parku krajobrazowym Naturparkzentrum Ötscher-Basis. Wyjątkową atrakcję stanowi elektrownia Wienerbruck – najstarsza elektrownia wodna spółki EVN zaopatrująca w energię m.in. kolejkę Mariazellerbahn.

Griaß di, Ötscherhias!

Romantyczne wąwozy Ötschergräben to prawdziwy spektakl natury: niewielkie potoki i strumienie od stuleci drążą wapienny masyw, tworząc głębokie jary, fantazyjne skały i niezwykłe wodospady. Podążając najpiękniejszym szlakiem 2011 roku, dotrzemy również do oryginalnego schroniska Ötscherhias, popularnego miejsca na odpoczynek i posiłek (otwarte do 17:00 w okresie od maja do października).

Powrót kolejką Mariazellerbahn

Posileni i bogatsi o moc wrażeń docieramy do dworca kolejowego Erlaufklause stanowiącego punkt docelowy wycieczki. Trasę można wydłużyć do oddalonej o kolejne 1,5 godziny marszu miejscowości Mitterbach. Stamtąd bezpośrednio do punktu wyjścia w Wienerbruck wrócimy wygodnie zabytkową kolejką Mariazellerbahn.