Langenlois, © Romeo Felsenreich

Wycieczki wino

VIA.CARNUNTUM Schättenberg Gumpoldskirchen, © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Szlak wina z rzymską tradycją - VIA.VINUM.

Przemierzając w trzech etapach winnice i nastrojowe uliczki piwniczne obszaru uprawy wina Carnuntum napotkamy na znaleziska z czasów rzymskich, ścieżki dydaktyczne na temat uprawy winorośli oraz poznamy historię tych okolic. Romantyczne piwniczki i wspaniałe widoki nagrodzą wysiłek wędrowców – miłośników wina.

Czytaj dalej
WEINWEG Langenlois, © Rita Newman

Szlak wina w dolinie rzeki Kamp – droga „winna” w Langenlois

Liczne punkty degustacji i olbrzymie rzeźby o tematyce związanej z winem to atrakcja 7-kilometrowego szlaku dla miłośników szlachetnego trunku. Jeżeli pragniesz poznać znane winnice okolic Langenlois, posmakować wina i zdobyć (prawie) wszystkie informacje dotyczące tego napoju, jest to szlak w sam raz dla ciebie!

Czytaj dalej
Wędrówka w dolinie rzeki Traisen, © Walter Pernikl

Szlak wina w dolinie rzeki Traisen – droga św. Jakuba i krzyż gradowy

Szlak długości 8,5 kilometra prowadzi przez malownicze lasy, winnice i sady. Po drodze można zwiedzić muzeum prehistorii gminy Nussdorf-Traisental. Warto też wpaść do jednej z licznych winiarni typu Heuriger, aby skosztować trunków z obszaru uprawy wina w dolinie rzeki Traisen zaliczanych do grupy jakościowej DAC (Districtus Austriae Controllatus) czyli win wysokiej jakości charakterystycznych dla danego obszaru uprawy.

Czytaj dalej