Z Payerbach do Knofeleben

Kolej Semmeringeisenbahn figurująca na liście światowego dziedzictwa UNESCO, zielone szlaki wiodące halami na wysokości 1100 m i zapierające dech widoki.

Bujnie porośnięte hale, niezapomniane widoki i doskonała regionalna kuchnia – ta trasa zaspokoi każdy gust. Nie dziwi zatem, że jest równie popularna co samo schronisko Naturfreundehaus Knofeleben.

Letnisko i światowe dziedzictwo kulturowe w Payerbach

Trasa rozpoczyna się przy historycznym dworcu kolejowym w przepięknej miejscowości letniskowej Payerbach. Podążając za zielonymi tabliczkami z logo Alp Wiedeńskich, dotrzemy do punktu widokowego Jubiläumswarte, z którego rozpościera się fantastyczny widok na ponad 150-letnią kolej Semmeringeisenbahn wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to pierwsza kolej górska na świecie pokonująca odcinek o długości 41 kilometrów z 16 wiaduktami, 15 tunelami oraz 100 murowanymi mostami łukowymi.

Odpoczynek i szlaki wiodące halami na wysokości ponad 1100 m

Na wysokości 1182 m znajdziemy idealne miejsce do odpoczynku: schronisko Waldburgangerhütte na płaskowyżu Gahns, z którego rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. Już od 1929 roku przyjmuje turystów docierających z różnych stron przez halę Bodenwiese. Przemierzając piękne soczystozielone hale przy rytmicznych dźwiękach krowich dzwonków, udajemy się następnie w kierunku kolejnego alpejskiego schroniska z widokiem.

Odwiedziny pełne przyjemności w schronisku Naturfreundehaus

Po pokonaniu 6 km docieramy do celu – Naturfreundehaus Knofeleben, najpopularniejszego schroniska 2014 roku położonego na wysokości 1250 m. W sali z panoramicznym widokiem można się rozkoszować pięknym krajobrazem Alp Wiedeńskich oraz doskonałymi regionalnymi daniami sezonowymi. Schronisko oferuje również noclegi.