Zabawa na sankach

Na torach saneczkowych w Dolnej Austrii można nabrać niezłej prędkości. I to zarówno w dzień, jak i w nocy!

Żeby długo cieszyć się jazdą, trzeba nabrać wysokości. W centrach saneczkarstwa w Dolnej Austrii najczęściej jest to wyjątkowo łatwe, bo na górę wyjeżdża się wygodnie wyciągiem taśmowym. Natomiast w dół goście nierzadko ruszają dopiero po dłuższej biesiadzie, gdy tor skąpany jest już w świetle reflektorów.

Dla łączących saneczkarstwo z wizytą w gospodzie, zapalonych saneczkarzy oraz miłośników naturalnych torów saneczkowych: śnieżny Mostviertel
W idyllicznym regionie Mostviertel znajdziemy zapierające dech w piersiach naturalne tory saneczkowe, które stanowią niezapomniane atrakcje urlopowe. Jak choćby tor Opponitz (rodzina Kronsteiner-Oberrehau, tel. 0676/ 727 32 32), gdzie do doliny można bezpiecznie zjechać również przy sztucznym oświetleniu – na przykład po wizycie w gospodarstwie Oberrehau. A w miejscowości St. Aegyd/Kernhof można nawet zamówić przewóz pod przepiękny naturalny tor saneczkowy w ośrodku Nordisches Zentrum.

Dla miłośników pięknych widoków, entuzjastów prędkości oraz dorastających saneczkarzy: Alpy Wiedeńskie w Dolnej Austrii
Semmering nie bez powodu nazywany jest Czarodziejską Górą! Tym razem góra oczarowuje torem saneczkowym Erlebnis-Rodelbahn Zauberberg Semmering o długości 3 km, którym chciałoby się pędzić bez końca. Ponadto: czarodziej Siebenstein i smok Feuerzahn zapraszają dużych oraz małych saneczkarzy również nocą! „Na górę – gotowi – start!” to zasada obowiązująca na widokowym torze saneczkowym Rax-Panorama-Rodelbahn (tel. 0676/ 462 92 64). Ale uwaga: niech nie rozproszy nas piękny krajobraz! Młodym saneczkarzom polecamy: 200-metrowy stok saneczkowy Panhans Rodelwiese na przełęczy Semmering (tel. 02664/ 20025), na którym można budować odlotowe skocznie i zdobywać pierwsze szlify.