Atrakcje winnej jesieni

Fetowanie po pracy, wycieczce rowerowej czy wędrówce: tradycyjne święta wina, starodawne obyczaje i pierwsze degustacje.

Dla smakoszy najpiękniejszą porą roku jest ta piąta: winna jesień w Dolnej Austrii. Dzięki starym obyczajom, wspaniałym świętom i smacznym degustacjom w całym kraju związkowym podtrzymywane są tradycje związane z winem.

Najlepsza pora roku na delektowanie się
Rześkie i wilgotne poranne powietrze osuszane w południe przez grzejące słońce. Lśniąca żółć i soczysta czerwień w winnicach. Późne lato rozgaszczające się na dobre w Dolnej Austrii można zobaczyć, powąchać i poczuć. Pora ta jest często nazywana winną jesienią, jako że to nie tylko czas winobrania i tłoczenia, lecz również celebracji wina.

Różne sposoby delektowania się winną jesienią
Winną jesień można streścić w kilku słowach: delektowanie się winem i kulinariami, pielęgnowanie starych tradycji oraz jesienne krajobrazy. Okazji do rozkoszowania się winem jest wiele:

  • imprezy organizowane w romantycznych Kellergassen, gdzie dolnoaustriackie wino jest u siebie w domu;
  • święta Sturm-Feste pozwalające poznać przedsmak wina (Sturm to nazwa moszczu winnego tłoczonego z białych lub czerwonych winogron, którego proces fermentacji dopiero się rozpoczął);
  • chrzczenie wina i dożynki, czyli podtrzymywanie starych tradycji;
  • wycieczki piesze i rowerowe po winnicach łączące ruch z przyjemnościami.

 

imprezy-winną-jesienią