Przygoda ze wspinaczką w Dolnej Austrii

Liczne szkółki wspinaczkowe zapewniają bezpieczne początki nowej pasji i uczą perfekcyjnych technik.

Czy przypominasz sobie łażenie w dzieciństwie po drzewach i wspinanie się na przeszkody? Również obecnie możesz rozkoszować się nieopisanym poczuciem sukcesu, pokonując pozornie nieprzezwyciężone przeszkody przy pomocy własnych rąk, nóg i całego ciała, wspomaganych siłą woli, osiągając przy tym wydawałoby się niedostępne cele! Aby po tych wielkich wyczynach, wszyscy wrócili do domu cali i zdrowi proponujemy zdobywcom wysokości różne możliwości bezpiecznego startu.

Kursy wspinaczkowe dla każdego

Najlepsze wprowadzenie do wspinaczki oferują kursy w hali lub w szkółce wspinaczkowej. Próby wspinaczki bez przygotowania wiążą się bowiem ze zbyt dużym ryzykiem. W paśmie Alp Wiedeńskich szkółka wspinaczkowa Freakline prowadzona przez eksperta sportów na wolnym powietrzu Hannesa Rottensteinera jest chyba najbardziej znanym miejscem treningu dla zainteresowanych wspinaczką. Program szkoleń obejmuje obok kursów dla wszystkich grup wiekowych i poziomów zaawansowania również wyprawy prywatne z przewodnikiem. Szkółka alpinistyczna Peilstein prowadzona przez stowarzyszenie Alpenverein-Gebirgsverein oferuje klasyczne kursy podstaw wspinaczki, kursy podstaw wspinaczki dla osób z doświadczeniem w wspinaniu w hali, kursy rozszerzające umiejętności oraz kursy dla młodzieży i rodzin, prowadzone nie tylko w masywie Peilstein – położonym w Lesie Wiedeńskim raju dla wspinaczy – lecz również w masywie Hohe Wand, Rax oraz w Dürnstein w dolinie Wachau.

Wspinaj się przy każdej pogodzie!

Jeżeli pogoda nie pozwala na pójście w góry, w miasteczku Neunkirchen – w ośrodku Klettercenter NÖ-Süd – można znaleźć aż dwie możliwości uprawiania ulubionego sportu na sucho, w podwójnym tego słowa znaczeniu. W regionie Waldviertel w hali wspinaczkowej Kletterhalle Zwettl i na ściance boulderingowej w Horn można skorzystać z treningów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży.

Parki wspinaczkowe dla zauroczonych górami

W ogrodzie wspinaczkowym położonym w parku rozrywki i wypoczynku w Rosenburg (region Waldviertel) poruszasz się na zawrotnej wysokości, wykorzystując przeróżne konstrukcje linowe, mostki, napowietrzne tunele oraz szybując na linie między drzewami na trasie Flying Fox. Ta przygoda na długo zostanie Ci w pamięci. Na nudę nie pozwoli Ci również park wspinaczkowy Hamari gdzie czeka 12 przeszkód, 85 przystanków i dwie ponad 750-metrowe zjeżdżalnie linowe Flying-Fox. Największej odwagi wymaga chyba instalacja zwana Pampers Pole w parku linowym „Move Your Mind“ w Puchberg am Schneeberg. Śmiałkowie zabezpieczeni linami wdrapują się na platformę wielkości tacki śniadaniowej umieszczoną na szczycie wolnostojącego słupa, po czym z wysokości 15 m rzucają się w tył, bujając się na linach coraz niżej i niżej, aż do bezpiecznego lądowania. Wypada zamknąć oczy i… ahoj przygodo!