Rax

Smacznie, pięknie i wyjątkowo: gdy częścią wycieczki mają być kulinarne atrakcje, wędrówka po schroniskach masywu Rax będzie najlepszym rozwiązaniem.

Rax to nie tylko wspaniałe krajobrazy – to także wędrówki od schroniska do schroniska i smakowanie. Uzupełnieniem regionalnych przysmaków są sycące ciasta i sok Dirndlsaft. Zatem nic dziwnego, że prawie wszyscy zostają tutaj na noc.

Audiencja u króla

Dzięki 1. kolei linowej w Austrii masyw Raxalpe (2007 m) był popularnym miejscem wycieczek już w 1926 r. Dzisiaj również można się tu w spokoju rozkoszować naturą. Rax jest kojarzony ze znakomitymi schroniskami, w których można zjeść i przenocować.

Od Brettljause po kawę z widokiem na góry

Tutaj droga też jest celem – w wędrówce od schroniska do schroniska. Polecamy schroniska: oryginalne Ottohaus z ogrodem Alpengarten o powierzchni 4000 m2 i widokami jak z pocztówki oraz łączące tradycję z nowoczesnością Naturfreundehaus Knofeleben, zwycięzcę konkursu Hüttenwahl 2014, z izbą panoramiczną i wybornymi przekąskami.

Schroniska deluxe

Drogę w górę zaczynamy kolejką Raxseilbahn, która wywozi nas do pierwszego schroniska Raxalpen Berggasthof. Na wygodnych fotelach na tarasie możemy spokojnie planować wędrówki od schroniska do schroniska. Dalej przemieszczamy się po urozmaiconych szlakach, mijając strome ściany skalne i zielone łąki w drodze do atrakcji kulinarnych.

Kolejka linowa Rax