Wąwozami nad wodospady

Wycieczki po najpiękniejszych wąwozach Dolnej Austrii: po wąwozie Ysperklamm pod wodospadem oraz po wąwozie Hagenbachklamm w Parku Krajobrazowym Eichenhain.

Wycieczka górskim wąwozem: szumiące wodospady, mistyczne skały oraz drobne kamienne stopnie i mostki zachwycają podczas wycieczek wąwozami Hagenbachklamm i Ysperklamm.

Stary młyn i szlachetne sokoły

Wąwóz Hagenbachklamm leży w obszarze chronionego krajobrazu Eichenhain w paśmie Lasu Wiedeńskiego. Dwu i półgodzinna trasa okrężna prowadzi z leżącej przy wejściu do wąwozu miejscowości St. Andrä vor dem Hagentale do Unterkirchbach i z powrotem. Wzdłuż potoku Hagenbach oznakowany szlak wiedzie przez dębowy i bukowy las do starego młyna, a potem do Unterkirchbach. Idąc z powrotem możemy podziwiać urokliwy wąwóz. Wskazówka: U ujścia wąwozu czeka na Was największa w Europie prywatna hodowla ptaków drapieżnych, będąca domem dla ponad 30 gatunków sokołów, orłów i sów.

Pomnik przyrody z kaskadami

Rzeka Große Ysper tworzy w swoim wąwozie liczne kaskady.  Dzięki potężnym granitowym skałom oraz wielu kładkom i mostom z drewna i kamienia pomnik przyrody, jakim jest wąwóz Ysperklamm,  jest największym i najbardziej atrakcyjnym wąwozem w Dolnej Austrii. Znajdujący się w połowie drogi mostek „Rote Reithbrücke“ umożliwia skrócenie wędrówki. Około czterokilometrowy szlak w wąwozie Ysperklamm świetnie nadaje się na wyprawę z psem – wzdłuż drogi jest wiele płytkich rozlewisk z krystaliczną wodą, które docenią czworonożni towarzysze.

Zaczarowane miejsce

Wodospady Myrafälle w Muggendorf to szczególna atrakcja dla dużych i małych piechurów. Ze stromych skał o wysokości 125 metrów opada tu w dół ponad 5 milionów litrów wody dziennie. Liczne kładki i schody oraz jedenaście tablic tematycznych zapoznają wędrowców z przyrodą, historią i tradycjami tego miejsca. Park dzikich zwierząt i duży plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i możliwością zabaw wodą czekają na małych turystów.  

Po szerokich stopniach i drewnianych mostkach

Już od ponad stu lat można podziwiać naturalny krajobraz wąwozu strumienia Johannesbach koło Würflach. Zabezpieczone kładki prowadzą wśród wapiennych skał o wysokości dochodzącej do 60 m, w których widoczne są głębokie wyżłobienia, rzeźbione przez wodę od tysięcy lat. Wędrówka przez wąwóz, przebiegający na południe od parku krajobrazowego Hohe Wand, jest często wybierana przez rodziny z dziećmi, gdyż zapewnia miły chłodek nawet w upalne dni.

Dzika przyroda w łagodnym krajobrazie Mostviertel

Obcowanie z dziką przyrodą w regionie Mostviertel zapewni wędrówka przez wąwozy Ötschergräben. Olśniewające piękno austriackiego „Wielkiego Kanionu“ pozwoli Ci zapomnieć o codzienności i wtopić się w przyrodę. Naturalny bogato wyrzeźbiony wąwóz rzeki Erlauf w okolicach Purgstall to prawdziwy pomnik przyrody. Występuje tu wiele rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Wprawni wędrowcy preferują z reguły szlak Fischersteig, prowadzący między skałami a wodą. Na łatwiejszej trasie okrężnej zwanej „Pratersteg“ dwie platformy widokowe umożliwiają rzut okiem do wąwozu. Wskazówka: Latem warto wziąć udział w jednej z wycieczek!

Wąwóz z jaskinią

Trzykilometrowa wędrówka przez fascynujący wąwóz Steinwandklamm, jeden z najpiękniejszych wąwozów wschodniej Austrii, wiedzie wśród wysokich skalnych ścian przez kładki i pomosty od gospody Jausenstation Reischer w Furth do gospody Jagasitz na przełęczy Kreuthsattel. Przed końcem wędrówki zobaczymy jeszcze jaskinię Türkenloch (dosł. turecką jamę) ,  gdzie ze względu na brak światła i grząskie podłoże przydadzą się porządne buty i latarka.