Wąwozami nad wodospady

Wycieczki po najpiękniejszych wąwozach Dolnej Austrii: po wąwozie Ysperklamm pod wodospadem oraz po wąwozie Hagenbachklamm w Parku Krajobrazowym Eichenhain.

Wycieczka górskim wąwozem: szumiące wodospady, mistyczne skały oraz drobne kamienne stopnie i mostki zachwycają podczas wycieczek wąwozami Hagenbachklamm i Ysperklamm.

Wycieczka przez najpiękniejsze wąwozy w Dolnej Austrii jest i dzika, i romantyczna. Kiedy z nieba leje się żar, chłodne powietrze między skałami a wodą jest zbawienne. To wspaniała przygoda zarówno dla dużych, jak i małych miłośników pieszych wycieczek – oraz naszych czworonogów.

Kaskady w pomniku przyrody
W licznych wodospadach z hukiem spada rzeka Große Ysper przez swój wąwóz: Pomnik przyrody Ysperklamm – ze swoimi potężnymi formacjami granitowymi oraz licznymi kamiennymi i drewnianymi schodkami i mostkami – jest uważany za największy i najatrakcyjniejszy wąwóz w Dolnej Austrii. Środkiem przebiega „Rote Reithbrücke” – łagodne przejście między dolnym i górnym odcinkiem wąwozu. Poza tym: Na wycieczkę wąwozem Ysperklamm można również zabrać czworonoga – psy uwielbiają schładzać się w wyznaczonych strefach płytkiej wody.

Stary młyn i szlachetne sokoły
Wąwóz Hagenbachklamm jest położony w Parku Krajobrazowym Eichenhain w Lesie Wiedeńskim. Przewidziana na 2,5 godziny trasa wycieczki pieszej rozpoczyna się przy wejściu St. Andrä przed Hagentale oraz prowadzi do Unterkirchbach i z powrotem. Oznaczona trasa przebiega przez lasy dębowe i bukowe wzdłuż Hagenbach aż do starego młyna – i prowadzi dalej do Unterkirchbach. W drodze powrotnej zahacza o czarujące przejście wąwozem. Polecamy: Na końcu wąwozu znajduje się największa prywatna stacja ptaków szponiastych w Europie. Na terenie tej ogromnej stacji żyje ponad 30 gatunków sokołów, orłów i sów.