Drogi do wina

W krainie wina wędrówki są szczególnie atrakcyjne.

Szlaki turystyczne, po których poruszają się miłośnicy wina, wiodą po lessowych i gliniastych glebach wzdłuż tarasów skalnych, prowadząc do zachowanych w niezmienionym stanie Kellergassen, gdzie można sobie zrobić przerwę. W towarzystwie zapachów.

Winna droga w Langenlois: WeinWeg Langenlois
Sieć starych dróg umożliwia zwiedzanie idyllicznych winnic w regionie Langenlois: przy drodze WeinWeg znajdują się wyjątkowe obiekty oraz tzw. Weinsafes – miejsca, w których można odpoczywać, degustując wina. Nasza wskazówka: zestaw do degustacji i klucz do sejfu oferowane w winotece Ursin Haus!

Droga kota piwnicznego: w Kellergasse Sitzendorf
Gościom delektującym się przy 24 stanowiskach zaułka winiarskiego Sitzendorfer Kellergasse w Hollabrunn stale towarzyszy kot piwniczny. Urozmaicona pętla prowadzi przez różne piwnice i umożliwia bliskie poznanie regionu, a także – dzięki degustacjom – posmakowanie doskonałego wina. Wznieśmy toast za zakrapianą wycieczkę po piwnicach!

Lot sokoła: park Weinwanderpark Falkenstein
Wędrując drogami o długości 7 km w parku Weinwanderpark w Falkenstein, poznajemy miejsca związane z historią wina. Nie należy sobie oczywiście odmawiać wizyty w jednym czy dwóch sokolich gniazdkach połączonych z regionalnym podwieczorkiem oraz degustacją wina – naszym stałym towarzyszem będzie sokół!

W krainie wina: szlak śladami wina Spitzer Weinwanderweg
Podążając za znakami w formie butelek po winie, można podziwiać kilkusetletnie tarasy skalne i urocze winnice w miejscowości Spitz. Szlak Spitzer Weinwanderweg prowadzi przez najbardziej znane winnice, oferując przepiękne widoki na dolinę Wachau oraz oczywiście możliwość odpoczynku w winiarni.

Szlaki piesze