Dürrenstein

Piękne. Właśnie takie są okolice Lunz am See, szczyt Dürrenstein, rezerwat oraz wyjątkowy lej krasowy Doline Grünloch. Kto szuka widoków, znajdzie krajobrazy!

Dürrenstein i przepiękna miejscowość Lunz położona nad turkusowym jeziorem przyciągają, zadziwiają, wprawiają w zachwyt i oczywiście zapraszają na wędrówki. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i natura – to trzeba zobaczyć!

Na styku jeziora z puszczą
Każdy metr góry Dürrenstein (1878 m) to powód do zachwytu. Pobliskie jezioro Lunzer See i sielankowa okolica zachęcają do kąpieli i pływania łódką, a Rothwald – jeden z ostatnich lasów pierwotnych Europy – do poznania. Polecamy: wycieczkę z przewodnikiem do 1000-letniego cisa.

Spektakle natury deluxe
Oprócz Rothwald i cisa warto odwiedzić lej krasowy Doline Grünloch. Ten biegun zimna Europy Środkowej( -52,6°C) ma średnicę 500 metrów. Równie zachwycający jest rezerwat Dürrenstein, siedlisko wielu gatunków występujących tylko tutaj.

Na skali trudności od lekko do uff!
Popularny cel wędrówek to schronisko Ybbstalerhütte, z którego – po przekąsce – można wyruszyć na szczyty Großer Hühnerkogel oraz Kleiner Hirzeck. W niedalekiej odległości znajduje się szczyt Dürrensteingipfel, znany też pod nazwą Notengipfel, z którego rozpościera się przepiękny widok na rozległą okolicę. Zaawansowanym polecamy: przejście trasą alpinistyczną Hochkar-Dürrenstein-Ötscher.