Bo wolność ma smak śniegu: freeriding i funparki

Co do jednego narciarze i snowboardziści są zgodni: chociaż raz trzeba odwiedzić dziewicze tereny do freeridingu i spektakularne funparki w Dolnej Austrii.

Stoki w Dolnej Austrii prezentują się odważnym freeriderom niczym biała kartka papieru. Na podobne atrakcje, choć w nieco bardziej uporządkowanej formie, można liczyć w funparkach, gdzie na śmiałków czekają poręcze, kickery i przeszkody.

Pierwszy!
Zostawić swój ślad na nienaruszonej pokrywie śnieżnej – taki jest cel każdego freeridera. Zjeżdżać w kopnym śniegu, spełniając fantazje, i rozkoszować się ciszą z dala od całego świata. Freeriding to wyjątkowe połączenie ekscytacji z relaksem – w harmonii z naturą.

Crazy hills do szalonych skoków
Butterbox, przeszkoda i kicker – w funparku każdy nabierze ochoty na góry. Zabawa gwarantowana: zarówno dla zdumionych widzów, jak i freestylerów na deskach lub nartach. Nieprawdopodobne, co oni wyczyniają! Polecamy: zabrać kamerę.

Najlepsze funparki i miejsca do freeridingu w Dolnej Austrii
Nocne skoki przy sztucznym oświetleniu, funpark ze stokiem o długości 600 m (!) czy profesjonalne trasy do freeridingu dla wirtuozów narciarstwa i doświadczonych snowboardzistów: w Dolnej Austrii wiedzą, czego trzeba odważnym zjazdowcom, dlatego dla region ten od dawna słynie jako doskonałe miejsce do niekonwencjonalnego szusowania.

funparki:

  • Freeride Gelände Gemeindealpe Mitterbach:
  • Funpark Schischaukel Mönichkirchen-Mariensee
  • Snowpark Gemeindealpe Mitterbach
  • Funpark Hochkar
  • Split-Park Semmering
  • Freeride Zentrum Ost am Hochkar

Top-Freeride Spots und Funparks

Split Park Semmering bei Nacht, © Peter Wurzinger

Split-Park Semmering

Split-Park na trasie Kogelpiste w masywie Czarodziejskiej Góry to właściwe miejsce zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących snowboardzistów oraz narciarzy. W dzień, a także wieczorem – dzięki doskonałemu sztucznemu oświetleniu – można się tutaj zmierzyć z 17 przeszkodami.

Czytaj dalej
Freeriden am Hochkar, © schwarz-koenig.at

Funpark Hochkar

Snowpark z urozmaiconą ofertą podniesie poziom adrenaliny również doświadczonym freeriderom na deskach oraz nartach. Liczne moduły, kickery i poręcze umożliwiają śmiałkom wykonywanie fascynujących trików.

Czytaj dalej