bild-1-Waidhofen an der Ybbs, © Niederösterreich-Werbung/Martin Matula

Również miasta mają swój urok…

Wybierz się na wycieczkę lub spędź krótki urlop w najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miastach Dolnej Austrii – przedstawiamy wybrane miasta, zdradzając sekrety, znane tylko znawcom regionu.

Kunsztownie zdobione fasady kamieniczek i starannie prowadzone muzea miejskie, strefy piesze zachęcające do przechadzki i zaskakujących odkryć, targi z regionalnymi produktami z chłopskich zagród i rzemieślniczych warsztatów, gospody i restauracje proponujące pełną gamę dań regionalnej kuchni. To wszystko przyrzekają nie tylko miasta takie jak Melk czy Krems, leżące na brzegu błękitnego Dunaju, czy najmłodsza austriacka stolica –St. Pölten, położona w samym sercu Dolnej Austrii. Na kolekcjonerów ciekawych wrażeń czekają stare również grody handlowe, takie jak Retz, będące miastem wina, Waidhofen an der Ybbs, przez które przebiega dolnoaustriacki odcinek żelaznego szlaku czy też położony na północy Zwettl, z zabytkowym klasztorem cystersów i słynnym browarem. Pełne wdzięku dolnoaustriackie miasta czekają na twoją wizytę!

Ciekawe miasta

Teatr w St. Pölten, © Stefan Kristoferitsch

Sankt Pölten

St. Pölten emanuje nowym blaskiem – przybyło lokali, sklepów i imprez artystycznych. Prezentujemy największe atrakcje dolnoaustriackiej stolicy.

Czytaj dalej
Kolumna Trójcy Świętej na placu Hauptplatz w Baden, © Österreich-Werbung/Diejun

Baden bei Wien

Letni urlop w podwiedeńskim Baden to pełnia szczęścia – przyjemności na każdym kroku, mnóstwo inspiracji i wędrówki przez czarujące miejscowości,…

Czytaj dalej
Stare miasto w Krems an der Donau, © Lois Lammerhuber

Krems an der Donau

Krems – miasto kultury – pokazuje się od najlepszej strony. Inspiruje duszę, rozpieszcza oczy i podniebienie, zachęca do pełnego relaksu dla ducha i…

Czytaj dalej
Opactwo Melk, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Melk

Melk leży tam, gdzie rozpoczyna się dolina Wachau, jest zatem częścią światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Głębokie wrażenie wywiera nie tylko…

Czytaj dalej
Wiatrak w Retz w Weinviertel, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Retz

W Retz kocha się wino i dobre jedzenie. Co poza uciechami podniebienia można przeżyć w tym malowniczym miasteczko opisujemy poniżej.

Czytaj dalej
Wiener Neustadt, © Franz Zwickl

Wiener Neustadt

Miasto Wiener Neustadt zachwyci w równej mierze miłośników kultury, miejskich spacerów i dobrych kawiarni oraz zaskoczy wyśmienitą kuchnią.

Czytaj dalej
Rynek w Zwettl z fontanną Hundertwassera , © Stadtgemeinde Zwettl, Monika Prinz

Zwettl

Jeżeli na urlop zaprasza miasto ze znakomitym browarem, trudno jest odmówić. Zwłaszcza jeżeli chodzi o miasto tak ładne i wielostronne jak Zwettl.

Czytaj dalej
Waidhofen an der Ybbs, © Niederösterreich-Werbung/K. M. Westermann

Waidhofen an der Ybbs

Miasto Waidhofen nie raz nas zaskoczy. Do jego szczególnych atrakcji należą zachowane fragmenty murów obronnych, bogata w zdobienia sala koncertowa ze…

Czytaj dalej