Wexl Trails, © Wexl Trails/St. Corona am Wechsel

Top dla MTB w Dolnej Austrii

Nasze super wskazówki dla miłośników roweru górskiego koncentrują się na największych atutach dolnoaustriackich regionów.

Czy szukasz celu kolejnej wycieczki rowerem górskim? Naszych osiem regionalnych atrakcji z pewnością spełni twoje oczekiwania. Aby uzyskać szczegółowe informacje, klikaj na linki w tekście!

W Lesie Wiedeńskim dwa regiony turystyczne MTB przyciągają miłośników rowerów górskich. Pierwszy z nich – obszar północny (Wienerwald Nord) z rejonami Trailcenter Hohe Wand Wiese i Trailpark Weidlingbach oraz licznymi trasami dla rowerzystów górskich – kusi zróżnicowaną ofertą, również dla rowerów elektrycznych. Natomiast rejon dla rowerów górskich w okolicach góry Anninger obfituje w najróżniejsze zjazdy o wszystkich stopniach trudności,  co jest nie lada atrakcją dla miłośników „górali”. W paśmie Alp Wiedeńskich proponujemy rejon St. Corona o bardzo urozmaiconym programie oraz ciekawe trasy w Mönichkirchen i w krainie Bucklige Welt. W regionie Mostviertel zróżnicowane traile i malownicze trasy okrężne MTB w Annaberg podbiją serca każdego rowerzysty, a atutem pasma Ybbstaler Alpen jest własna wypożyczalnia rowerów i atrakcyjne schroniska na szlaku, najczęściej bez możliwości noclegu. Świetna oferta gastronomiczna i wymagające trasy czekają na turystów w północnej części regionu Waldviertel, np. na szlaku w dolinie rzeki Lainsitz czy na wyżynie Waldviertel Hochland.